Property Sale
Sale
$500,000
From:
To:
Sq Ft2,080DeedBook 9593, Page 733NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/31/2021
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,615 | +4.2% |
| 2024 | $9,227 | +5.7% |
| 2023 | $8,733 | +1.8% |
| 2022 | $8,574 | -9.7% |
From:
To:
Year Built: 1920
78 W 27th St
Residential
30 W 22nd St
Residential
96 W 26th St
Residential
375 Avenue C
Residential
66 W 17th St
Residential