Skip to content

466-468 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1900
Other Exempt

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Nov 29, 2004

Property Information

Block211
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2C-H-CONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$16,871+9.2%
2004$15,453+1.2%
2003$15,271+2.0%
2002$14,969+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

From:

To:

DeedBook 7416, Page 176NU CodePartial parcel (6)Recorded12/9/2004

Property Built

Built

Year Built: 1900