Skip to content

16 E 22nd StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$56,500
Last Sale Date
Jun 8, 2000

Property Information

Block211
Lot7

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
98%
Improvement Value:$4,200
2%
Total Assessment$254,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,540+4.0%
2024$7,252+2.6%
2023$7,072+1.8%
2022$6,950+51.9%
Property History

Property Sale

Sale
$56,500
DeedBook 5629, Page 333