Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
34 E 22nd StBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2019
Property Information
Block212
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionFUNERAL HOME 3U
Assessment
Land Value:$292,800
28%
Improvement Value:$753,100
72%
Total Assessment$1,045,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $29,243 | +4.2% |
| 2024 | $28,062 | +2.7% |
| 2023 | $27,319 | +1.8% |
| 2022 | $26,838 | -16.6% |
Property History
No events match the selected filters.