Skip to content

127 W 19th StBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 17, 2024

Property Information

Block218
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-F-A-6U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,000
41%
Improvement Value:$373,500
59%
Total Assessment$628,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,573+4.2%
2024$16,863+2.7%
2023$16,416+1.8%
2022$16,127+29.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0