Skip to content

518-524 Jf Kennedy Blvd(Unit C0103)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Nov 7, 2016

Property Information

Block219
Lot45
QualifierC0103
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-24U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage763
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,200
52%
Improvement Value:$82,500
48%
Total Assessment$172,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,829+4.2%
2024$4,634+2.7%
2023$4,511+1.8%
2022$4,431-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 9159, Page 846

Property Built

Built

Year Built: 1920