Skip to content

86 W 33rd St(Unit C0302)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block144
Lot35
QualifierC0302
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-BF-38U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage757
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,400
51%
Improvement Value:$87,800
49%
Total Assessment$179,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,010+4.2%
2024$4,808+2.7%
2023$4,681+1.8%
2022$4,598-6.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920