Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
4 Standard PlaceBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 2018
Property Information
Block221
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2S-B-D-6U-H
Assessment
Land Value:$504,200
74%
Improvement Value:$175,100
26%
Total Assessment$679,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $18,993 | +4.2% |
| 2024 | $18,226 | +2.7% |
| 2023 | $17,743 | +1.8% |
| 2022 | $17,431 | -27.4% |
Property History
No events match the selected filters.