Skip to content

90-92 W 24th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$999,197
Last Sale Date
Jun 7, 2018

Property Information

Block194
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-A-8U-NH-G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$424,000
62%
Improvement Value:$258,700
38%
Total Assessment$682,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,088+4.2%
2024$18,317+2.7%
2023$17,832+1.8%
2022$17,518+6.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$999,197
DeedBook 9315, Page 704

Property Sale

Sale
$425,000

From:

To:

DeedBook 8855, Page 365Recorded6/18/2012