Skip to content

445 Avenue CBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
Feb 16, 2023

Property Information

Block224
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S F C

Assessment

Land Value:$260,000
47%
Improvement Value:$293,200
53%
Total Assessment$553,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1995$3,608+0.0%
1994$3,608+0.0%
1993$3,608+0.0%
1992$3,608+6.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0