Skip to content

33 Country Village CtBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2020

Property Information

Block236
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,624
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,800
35%
Improvement Value:$335,800
65%
Total Assessment$520,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,556+4.2%
2024$13,968+2.7%
2023$13,598+1.8%
2022$13,359-2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970