Skip to content

82 Andrew StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 2025

Property Information

Block237
Lot35
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-4U-H
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage2,688
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,000
36%
Improvement Value:$275,500
64%
Total Assessment$430,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,037+4.2%
2024$11,550+2.7%
2023$11,245+1.8%
2022$11,047-19.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920