Skip to content

386 Avenue CBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2004

Property Information

Block240
Lot50
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A-6U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,000
29%
Improvement Value:$438,200
71%
Total Assessment$613,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,145+4.2%
2024$16,452+2.7%
2023$16,017+1.8%
2022$15,735+17.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 5892, Page 73

Property Sale

Sale
$137,000
DeedBook 5032, Page 88