Skip to content

67 W 15th StBayonne, NJ 07002

Built 1920
Church/Charitable

Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Sep 15, 2022

Property Information

Block245
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,249
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,400
44%
Improvement Value:$255,200
56%
Total Assessment$455,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$12,224+2.7%
2023$11,900+1.8%
2022$11,691-8.1%
2021$12,721+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$675,000

From:

To:

Sq Ft3,249DeedBook 9712, Page 662NU CodeCharitable / religious (17)Recorded11/30/2022

Property Built

Built

Year Built: 1920