Skip to content

426 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2025

Property Information

Block245
Lot52
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,600
42%
Improvement Value:$184,500
58%
Total Assessment$316,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,838+4.2%
2024$8,481+2.7%
2023$8,257+1.8%
2022$8,111-10.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$676,000
Sq Ft1,680DeedBook 9540, Page 171Recorded3/2/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5631, Page 51

Property Built

Built

Year Built: 1920