Skip to content

4 Sisson CtBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block248
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,026
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,000
60%
Improvement Value:$91,100
40%
Total Assessment$228,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,378+4.2%
2024$6,120+2.7%
2023$5,958+1.8%
2022$5,853-11.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920