Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C0001)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Date
Jul 19, 2024

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description13S-B-144U-COND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage800
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
77%
Improvement Value:$24,900
23%
Total Assessment$107,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,392+4.2%
2024$3,254+2.7%
2023$3,168-1.7%
2022$3,223-8.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960