Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C0604)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
May 28, 2025

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC0604
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage725
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,700
58%
Improvement Value:$77,700
42%
Total Assessment$184,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,156+4.2%
2024$4,947+2.7%
2023$4,817-1.2%
2022$4,875+52.7%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

From:

To:

Sq Ft725DeedBook 9905, Page 261Recorded6/10/2025

Property Sale

Sale
$202,000
DeedBook 9664, Page 783

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 7760, Page 232

Property Built

Built

Year Built: 1960