Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C0902)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Sep 15, 2018

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC0902
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage575
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
56%
Improvement Value:$65,300
44%
Total Assessment$150,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,197+4.2%
2024$4,027+2.7%
2023$3,921-1.2%
2022$3,967+55.8%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft575DeedBook 9341, Page 845Recorded9/20/2018

Property Sale

Sale
$132,000
DeedBook 9201, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 1960