Skip to content

1225 Jf Kennedy Blvd(Unit C1308)Bayonne, NJ 07002

Built 1960

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Apr 27, 2015

Property Information

Block24
Lot1
QualifierC1308
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description13S-B-144U-COND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage525
Acreage2.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,600
52%
Improvement Value:$70,700
48%
Total Assessment$147,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,119+4.2%
2024$3,952+2.7%
2023$3,847-0.9%
2022$3,882+66.6%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 9037, Page 388

Property Built

Built

Year Built: 1960