Skip to content

409 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Feb 1, 2016

Property Information

Block250
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-F-A-6U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,500
23%
Improvement Value:$528,500
77%
Total Assessment$685,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,153+4.2%
2024$18,379+17.1%
2023$15,701+1.8%
2022$15,424-25.5%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

From:

To:

DeedBook 9098, Page 477NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/10/2016

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 9098, Page 477