Skip to content

386 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 1998

Property Information

Block256
Lot43
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,471
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,700
38%
Improvement Value:$235,400
62%
Total Assessment$381,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,656+4.2%
2024$10,225+2.7%
2023$9,954+1.8%
2022$9,779-5.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920