Skip to content

1224 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 11, 2015

Property Information

Block25
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C-3U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
28%
Improvement Value:$516,300
72%
Total Assessment$718,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,098+4.2%
2024$19,285+2.7%
2023$18,775+1.8%
2022$18,444-5.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$685,000
DeedBook 7502, Page 105