Skip to content

327 Avenue ABayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2012

Property Information

Block261
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,714
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,300
29%
Improvement Value:$356,000
71%
Total Assessment$503,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,072+4.2%
2024$13,504+2.7%
2023$13,146+1.8%
2022$12,915-9.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920