Skip to content

376 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jan 8, 2019

Property Information

Block263
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-B-A-6U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,000
33%
Improvement Value:$480,400
67%
Total Assessment$715,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,003+4.2%
2024$19,194+2.7%
2023$18,686+1.8%
2022$18,357+17.3%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

DeedBook 9374, Page 432NU CodeEstate / executor (10)Recorded1/18/2019