Skip to content

370 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 19, 2006

Property Information

Block263
Lot49
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,158
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,700
41%
Improvement Value:$208,800
59%
Total Assessment$354,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,912+4.2%
2024$9,511+2.7%
2023$9,260+1.8%
2022$9,096-7.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$226,000
DeedBook 5896, Page 143

Property Built

Built

Year Built: 1920