Skip to content

67 W 11th StBayonne, NJ 07002

Built 1965

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Jul 21, 2020

Property Information

Block266
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,120
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
38%
Improvement Value:$252,900
62%
Total Assessment$407,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,405+4.2%
2024$10,944+2.7%
2023$10,654+1.8%
2022$10,467-15.0%
Property History

Property Sale

Sale
$425,000

From:

To:

Sq Ft2,120DeedBook 9502, Page 190NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/19/2020

Property Built

Built

Year Built: 1965