Skip to content

168 W 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2016

Property Information

Block274
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,274
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,700
46%
Improvement Value:$223,100
54%
Total Assessment$411,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,514+4.2%
2024$11,049+2.7%
2023$10,756+1.8%
2022$10,567-11.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920