Skip to content

310 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block276
Lot48
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-HG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,648
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,300
38%
Improvement Value:$263,800
62%
Total Assessment$424,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,858+4.2%
2024$11,379+2.7%
2023$11,077+1.8%
2022$10,882-17.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920