Skip to content

24 E 11th StBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2016

Property Information

Block273
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,650
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,700
42%
Improvement Value:$219,200
58%
Total Assessment$380,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,650+4.2%
2024$10,220+2.7%
2023$9,949-2.8%
2022$10,238+30.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$196,000

From:

To:

Sq Ft1,650DeedBook 9117, Page 261Recorded5/5/2016

Property Built

Built

Year Built: 1910