Skip to content

57 W 6th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2010

Property Information

Block316
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,444
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
56%
Improvement Value:$133,200
44%
Total Assessment$303,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,477+4.2%
2024$8,135+2.7%
2023$7,920+1.8%
2022$7,780+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920