Skip to content

25 Dodge StBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Dec 27, 2021

Property Information

Block326
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,719
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
50%
Improvement Value:$168,300
50%
Total Assessment$338,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,459+4.2%
2024$9,077+5.7%
2023$8,586+1.8%
2022$8,431+20.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$380,000

From:

To:

Sq Ft1,719DeedBook 9629, Page 571NU CodeEstate / executor (10)Recorded1/12/2022

Property Built

Built

Year Built: 1910