Skip to content

35 Dodge StBayonne, NJ 07002

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$778,000
Last Sale Date
Aug 12, 2025

Property Information

Block326
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,352
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,000
35%
Improvement Value:$313,200
65%
Total Assessment$483,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,510+4.2%
2024$12,964+2.7%
2023$12,621-2.9%
2022$12,992+14.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$778,000
Sq Ft2,352DeedBook 9924, Page 749Recorded8/25/2025

Property Built

Built

Year Built: 1968