Skip to content

112 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Oct 1, 2024

Property Information

Block335
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2BLDGS ON LOT

Assessment

Land Value:$162,600
42%
Improvement Value:$225,600
58%
Total Assessment$388,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,854+4.2%
2024$10,415+2.7%
2023$10,140+1.8%
2022$9,961+4.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$700,000

From:

To:

DeedBook 9858, Page 377Recorded10/31/2024

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 8533, Page 6NU CodeUndivided interest (8)Recorded6/11/2008

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 7036, Page 135Recorded4/4/2003

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 5763, Page 125