Skip to content

11 Juliette StBayonne, NJ 07002

Built 1964

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Sep 5, 2013

Property Information

Block347
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,592
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,000
41%
Improvement Value:$285,100
59%
Total Assessment$483,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,507+4.2%
2024$12,962+2.7%
2023$12,619+1.8%
2022$12,396-6.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

Sq Ft2,592DeedBook 8933, Page 181Recorded9/19/2013

Property Built

Built

Year Built: 1964