Skip to content

9 Story CtBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2024

Property Information

Block354
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,500
47%
Improvement Value:$200,000
53%
Total Assessment$377,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,555+4.2%
2024$10,128+2.7%
2023$9,860+1.8%
2022$9,687-18.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft2,158DeedBook 9016, Page 38Recorded1/7/2015

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 5854, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1910