Skip to content

91 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2006

Property Information

Block355
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,329
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,500
36%
Improvement Value:$320,900
64%
Total Assessment$501,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,019+4.2%
2024$13,453+2.7%
2023$13,097+1.8%
2022$12,866-15.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910