Skip to content

20 Story CtBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block355
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,359
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
45%
Improvement Value:$209,700
55%
Total Assessment$379,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,366+4.3%
2024$9,937+2.8%
2023$9,668+1.8%
2022$9,493-6.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910