Skip to content

107 W 2nd St(Unit C0207)Bayonne, NJ 07002

Built 1950

Last Sale Price
$84,000
Last Sale Date
Jan 13, 2004

Property Information

Block365
Lot10
QualifierC0207
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2S-B-20U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage450
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,600
60%
Improvement Value:$49,100
40%
Total Assessment$122,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,431+4.2%
2024$3,292+2.7%
2023$3,205+1.8%
2022$3,148-8.8%
Property History

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 7201, Page 120

Property Built

Built

Year Built: 1950