Skip to content

118 W 3rd StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$224,456
Last Sale Date
Mar 8, 2005

Property Information

Block365
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2S-F-A-6U-H

Assessment

Land Value:$192,000
27%
Improvement Value:$507,300
73%
Total Assessment$699,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,552+4.2%
2024$18,762+2.7%
2023$18,266+1.8%
2022$17,944+12.4%
Property History

Property Sale

Sale
$224,456

From:

To:

DeedBook 7504, Page 280Recorded3/23/2005