Skip to content

54 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2010

Property Information

Block370
Lot51
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HBG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,640
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,600
36%
Improvement Value:$369,300
64%
Total Assessment$576,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,130+4.2%
2024$15,478+2.7%
2023$15,069+1.8%
2022$14,803-8.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971