Skip to content

63-65 W 1st St(Unit C0101)Bayonne, NJ 07002

Built 2009

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Jul 22, 2022

Property Information

Block378
Lot12
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description3R-F-D-8UCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,125
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,400
33%
Improvement Value:$197,100
67%
Total Assessment$294,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,234+4.2%
2024$7,901+2.7%
2023$7,692+1.8%
2022$7,557-7.5%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,125DeedBook 9687, Page 957Recorded8/8/2022

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 8650, Page 61