Skip to content

27 W 1st St(Unit C0106)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
May 29, 2024

Property Information

Block379
Lot2
QualifierC0106
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description4S-B-6C-15U-CND

Assessment

Land Value:$125,600
59%
Improvement Value:$88,700
41%
Total Assessment$214,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,992+4.2%
2024$5,750+2.7%
2023$5,598+1.8%
2022$5,499-36.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920