Skip to content

23 Kelly ParkwayBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2010

Property Information

Block379
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,378
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,600
46%
Improvement Value:$215,200
54%
Total Assessment$397,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,122+4.2%
2024$10,673+2.7%
2023$10,391+1.8%
2022$10,208+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$362,000

From:

To:

Sq Ft2,378DeedBook 8680, Page 115NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded8/11/2009

Property Built

Built

Year Built: 1920