Skip to content

77 Garretson AveBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2008

Property Information

Block350
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,322
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,000
47%
Improvement Value:$206,400
53%
Total Assessment$389,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,888+4.2%
2024$10,448+2.7%
2023$10,171+1.8%
2022$9,992-8.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920