Skip to content

18 Kelly ParkwayBayonne, NJ 07002

Built 1945

Last Sale Price
$223,000
Last Sale Date
Aug 24, 2005

Property Information

Block380
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,260
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,300
49%
Improvement Value:$178,300
51%
Total Assessment$348,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,747+4.2%
2024$9,353+2.7%
2023$9,105+1.8%
2022$8,945-4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$223,000

From:

To:

Sq Ft1,260DeedBook 7672, Page 52Recorded9/21/2005

Property Built

Built

Year Built: 1945