Skip to content

15 Broadway(Unit C0202)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 2024

Property Information

Block380
Lot29
QualifierC0202
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-20U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage599
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,400
56%
Improvement Value:$71,900
44%
Total Assessment$163,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,566+4.2%
2024$4,381+2.7%
2023$4,265+1.8%
2022$4,190-4.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 9199, Page 541

Property Built

Built

Year Built: 1920