Skip to content

89-91 E 27th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2019

Property Information

Block430
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$178,100
91%
Improvement Value:$17,600
9%
Total Assessment$195,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,472+4.2%
2024$5,251+2.7%
2023$5,112+1.8%
2022$5,022+11.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920