Skip to content

85-87 E 27th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Jun 18, 1999

Property Information

Block430
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-CB-A-11U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$440,000
52%
Improvement Value:$410,000
48%
Total Assessment$850,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,766+4.2%
2024$22,806-16.8%
2023$27,426-2.7%
2022$28,200+73.8%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5457, Page 216