Skip to content

75 E 26th St(Block 432 Lot 2)Bayonne, NJ 07002

Built 2023
Other Exempt

Last Sale Price
$710,000
Last Sale Date
Oct 20, 2023

Property Information

Block432
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,032
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$5,768+29.9%
2023$4,440+4.9%
2022$4,234-40.6%
2021$7,128+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$710,000

From:

To:

Sq Ft2,032DeedBook 9785, Page 431NU CodePartial parcel (6)Recorded11/15/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$280,000

From:

To:

Sq Ft1,596DeedBook 9369, Page 335NU CodeEstate / executor (10)Recorded1/2/2019

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5811, Page 4